Wady i zalety księgowości online

Wady i zalety księgowości online

W czasach, kiedy do zarządzania własnej firmy wystarczy jedynie laptop z dostępem do internetu, coraz więcej usług przenosi się do sieci. Księgowość nie jest wyjątkiem w tej dziedzinie; już co piąty przedsiębiorca korzysta z takiego rozwiązania. Czy warto podążyć za tym trendem? Sprawdź wszystkie jasne i ciemne strony księgowości przez internet.

Zdalna księgowa, czyli szybko i fachowo

Jeśli myślisz, że działanie wirtualnej księgowości jest skomplikowane i przeznaczone tylko dla młodych przedsiębiorców, jesteś w błędzie. Nie potrzebujesz znajomości żadnych dodatkowych programów komputerowych; zazwyczaj wystarczy jedynie założyć konto na stronie wybranej firmy, zapoznać się z zasadami użytkowania i zwyczajnie zacząć prowadzenie potrzebnych rachunków. Czynności, które będziesz musiał wykonać, ograniczą się do wpisywania odpowiednich danych we wskazane pola wniosków, dokumentów itp.
Prosta i wygodna obsługa to jednak nie wszystko. Nie zatrudniłeś księgowej na etat, a więc nie jesteś ograniczony do pracy tylko w granicach 9.00-17.00. Usługi online mają to do siebie, że są dostępne przez całą dobę – gdziekolwiek się znajdujesz.
Niska cena to kolejna zaleta korzystania ze zdalnej księgowości. Takie rozwiązanie będzie wprost idealne dla początkujących firm, które dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie biznesu i nie mają w planach zatrudniania nowej osoby na pozycji księgowego. Miesięczny abonament, w zależności od wybranego zakresu działań, to nawet tylko 50 zł.

Brakuje ci środków na zakup programu księgowego? Pożyczka chwilówka online to rozwiązanie dla Ciebie.

Zdalna księgowość niekoniecznie dla dużych firm

Jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo, które generuje wiele dokumentów i wymaga skomplikowanej obsługi rachunków, warto zastanowić się nad zatrudnieniem osoby na pełen etat. Przy wirtualnej księgowości możesz nie być w stanie kontrolować wszystkiego, co dzieje się w rozrachunkach firmy.
Ponadto, brak księgowej bezpośrednio w biurze skutkuje także dodatkowym wysiłkiem przy wysyłaniu koniecznej dokumentacji lub nawet składaniu wniosków osobiście w Urzędzie Skarbowym.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s