Pożyczanie przez internet – o czym pamiętać

Pożyczanie przez internet – o czym pamiętać

Dostanie pożyczki przez Internet jest obecnie bardzo łatwe. Ale nie oznacza to, że każda opcja jest dla nas korzystna. Warto przejrzeć kilka ofert, poczytać regulaminy czy zapoznać się z warunkami promocji, zanim pożyczkę w ogóle weźmiemy.

Ogólne zasady pożyczania pieniędzy

Pierwsze pytanie jak powinniśmy sobie zadać brzmi „Czy naprawdę potrzebuję pożyczki?”. Jeśli odpowiedź jest twierdząca należy przemyśleć ile potrzebujemy pożyczyć, aby nie pożyczać za dużo nawet jeśli nasza zdolność na to pozwala. Im wyższa pożyczka, tym trudniej ją spłacić.
Ważne jest też czy istnieje możliwość przedłużenia terminu spłaty. Każdego może dotknąć jakieś nieprzewidziane zdarzenie, które poskutkuje tym, że na ratę pożyczki nas nie będzie chwilowo stać. Wtedy można przedłużyć termin i oddać pożyczkę w następnym miesiącu.
Przed pożyczeniem pieniędzy warto sprawdzić opinie firmy oraz warunki pożyczki np. minimalny wiek pożyczkobiorcy, jakie źródła dochodu są akceptowane czy na ile maksymalnie rat można rozłożyć spłatę.

Jak dostać pożyczkę?

Przede wszystkim trzeba znaleźć firmę pożyczkową. Popularne są pożyczki podobne do Vivus, gdzie wszystkie formalności wypełnia się przez Internet, a pierwsza pożyczka jest za darmo.
Wchodząc na stronę pożyczkodawcy wypełnia się wniosek wpisując kwotę jaką chcemy pożyczyć, okres spłaty i podając dane osobowe. Jednak dane trzeba zweryfikować za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego, zwykle na kwoty od 1 grosza do 10 złotych lub za pomocą aplikacji łączącej się z kontem w banku, wtedy weryfikacja jest darmowa.
Ale uwaga! Musi to być indywidualne konto bankowe zarejestrowane tylko na nas. Jeśli jest wspólne dla małżonków czy rodzica i dziecka weryfikacji nie będzie możliwa, a my pożyczki nie otrzymamy.
Po weryfikacji danych dostaniemy decyzję o otrzymaniu pożyczki, która pojawi się na koncie nawet w kilkanaście minut. Później trzeba tylko pilnować terminu jej spłaty.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s